۰۱ مرداد ۱۳۹۱

بدون عنوان

اردبیل - همرا ه با غروب آفتاب در گردنه حیران
علاالدین رحیمی [ ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ]

امروز هم مثل هر روز به شوق دیدن ثبتی جدید از تو به فتو بلاگت سر زدم، اما مثل همیشه دماغم سوخت. تنبل شده ای زیبا جان. اما به هر حال روی این عکس کمی تأمل کردم و دیدم چربش سیاهی زیر خط الرأس خودش مفهوم جالبی پیدا کرده. درست مثل این که از اعماق به بلندی ها و از قلب تاریکی به نور نگاه می کنی و چه میزان دور هستی از روشنائی و نمی دانی . اندازه کوچک آدم ها و اسب این حس را تشدید می کند. زود باش عوض کن عکس را تا بازهم کشف جدید نکرده ام.


شاهرخ [ ۰۲ مرداد ۱۳۹۱ ]

سلام خانم دکتر
خوشحالم از اینکه پس از یک وقفه اندک کوتاهی عکسی زیبا وقابل ستایش از بینش فکری و دست توانای شما در فتو بلاگ عکاسی شما میبینم . باور کن با دیدن عکس های سایت شما من انرژی میگیرم و بویژه قسمت تاریکی این عکس موزون و همخوانی با قسمت طبیعت گرای آنست . دست مریزاد .
آسمان جای عجیبی است نمیدانستم / عاشقی کار غریبی است نمیدانستم / عمر مدیون نفس نیست نمیدانستم / عشق کار همه کس نیست نمیدانستم .


علاالدین رحیمی [ ۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ]

بسیار زیباست و حاصل هوشیاری و نگرش لطیف زیباشناختی تو. عکس من را یاد اساطیر هستی شناختی ایرانیان باستان انداخت که جهان را دارای دو بخش زیرین و زبرین می دانستند که در زیر تاریکی بود و اهرمن و در فراز نور و روشنایی. جهان زیرین خانه اهرمن بود و در فراز هرمزدو چون اهرمن از جهان مینوی بالا آگاه شد به آن هجوم برد و جهان مینوی را به سیاهی و تباهی آلود و...
به گمانم امکان چاپ این عکس با کاستن نیمی از بخش تیره یا کمی کمتر وجود دارد گرچه به همین شکل هم جذابیت های خود را دارد.
واما یک نکته اساسی در عنوان بندی ها. هرگز از صفات استفاده نکن. این جا کلمه " دل انگیز" ضروری نیست. تو با عکس شعرت را سروده ای و این واژه در تصویر وجود دارد. اصولا در ادبیات هم( مگر شعر) کاربرد صفات به این شکل از زیبائی کار می کاهد. به هر حال زیبا جان از این که به رغم مشکلاتی که می دانم این روزها آزارت می دهد صفحه را به روز کردی خوشحالم. عکسهایت هم مثل خودت نازنین هستند و دوست داشتنی.


نام Name
ایمیل Email
سایت Website
پیغام Message
کد امنیتی Security Code
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.
370142